Haná vás překvapí

5. 9. 2017
Haná vás překvapí

Spolu s Radíkovem, který bychom měli hledat u Hranic na Moravě, je to právě Golf Resort Olomouc, kam míří naše turnajová série ke své letošní předposlední části.
 Areál není koncipován jako samostatné hřiště, nýbrž jako víceúčelové společenské a eventové centrum s restaurací, ubytováním a zázemím pro hromadné akce, vše ve špičkové kvalitě, přitom za relativně dostupné ceny. Zvláště pro firemní či vzdělávací akce typu workshopů jsou nastaveny příznivě.
 My sem však jedeme především za golfem, a protože není úplně běžné do Olomouce za hrou jezdit, může být návštěvník mile překvapen kvalitou zdejší osmnáctky s parem 72 zasazené umným způsobem do přírody. Už při otevření v roce 2003 netrpělo nedostatkem přirozených překážek a naturálních prvků. A to si ještě architekti vyhráli s překážami umělými.
 Snad proto, že zdejší kraj je označován za úrodný, tedy i dostatečně zavlažený, narazíte při hře na spoustu vody. Je tu i ostrovní jamka (osmička). No a kdo vyjde z jamky první, musí se připravit, že na konci kola ho nečeká nic snadného, co by snad mohlo být klidným závěrem hry. Green obklopený jezírkem ze tří čtvrtin může na poslední chvíli pěkně poznamenat skóre.
 Také zrádně umístěné bunkery budou dobrou prověrkou přesnosti ran, a přestože hřiště nelze označit čistě za technické, má svůj zajímavý rytmus. Občas zařazená snazší jamka dovolí hrát na svoje možnosti, nebo dokonce na handicap, avšak to nesmí nikoho uchlácholit. Vzápětí přichází pravý test schopností. A tak to po vlnovce běží vlastně neustále, jamky jsou opravdu rozmanité, včetně několika opravdu ostrých doglegů.
 Svým způsobem je zlatým hřebem resortu nacházejícího se mezi Véskou a Pohořany (je mezi nimi výškový rozdíl 120 metrů) patnáctá jamka s nádhernou vyhlídkou do krajiny a na krajské město vzdálené zhruba deset kilometrů. Možná máme Hanou zafixovanou jako placku, to ale neznamená, že by se nemohla i vlnit. A právě tady to dokládá. Ano, jsou tu kopce. Krajina široce rozevřená do okolí znamená samozřejmě vysokou pravděpodobnost větrů a právě "zápaďák" je hlášen na čtvrtek, kdy zde Pro Race Golf Tour udělá svou pátou letošní zastávku.
 Jinak by počasí mělo být podletně přívětivé a hřiště po dešti dobře nachystané. Ovšem aby předpovídaná středeční přeprška nikoho nezmátla - připravte se na rychlé greeny, o něž v Olomouci pečují opravdu skvěle.
 Kdo bude přijíždět po dálnici od Brna, objede Olomouc dle vlastní volby z východu či západu a napojí se na silnici číslo 46 směrem na Šternberk. Odbočka na Dolany ho pak zavede do místní části Véska a pak k samotnému resortu, navigace to jistě zvládnou. Na místě bude čekat tradičně kvalitní servis i turnaj s vloženými soutěžemi, na něž jste zvyklí.

ProRace system

Marketingová agentura, která již desátým rokem je známa především svým působení v motoristických disciplínách, především stejnojmeným týmem v Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport.

Nadpis

Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi. Tým se honosí také několika tituly Mistra ČR v kategorii Superbike v osobě Miloše Čiháka, či pořádáním nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school”.